Fotky

Dublin

2. května 2018 v 23:16 | M.
Občas člověk prostě potřebuje někam sám vypadnout a není lepší možnost než vyrazit zrovna v době, než začnou všechny povinnosti se zkouškama a prací, do mého vysněného Irska. Dlouho jsem si říkala, že bych chtěla jet někam do zahraničí sama a jentak si užívat místní atmosféru a poznávat kulturu aniž bych musela brát ohledy na kohokoliv jinýho než sebe. Taky jsem si dlouho říkala, že Irsko na mě působí jako dokonalá země - počasí, pivo, hudba, příroda, tak jsem se rozhodla to konečně vyzkoušet. Tady jsou fotky z Dublinu, příště fotky útesů a přírody.

Bylo vážně úžasný moct si chodit kdy chci, kam chci. Jentak se toulat po uličkách Dublinu.

Valencie aneb jak si užívat života

16. března 2018 v 23:41 | M.
Není nic lepšího, než spojit víc fajn věcí dohromady - v tomhle případě volno, dovolenou do teplejších krajin v únoru a hlavně návštěvu nejlepší kamarádky, která je na půl roku na Erasmu ve Španělsku a který jsem fakt vděčná, že nejela třeba do Polska. Ta pohoda, uvolněnost a celková nálada z užívání si života je hodně hodně nakažlivá. Když si vezmu lidi tady, co se kvůli čekání ve frontě v supermarketu, kdy se zasekne terminál a musí čekat, změní v nejnepříjemnější kretény na světě, co by si zasloužili akorát tak nasrat do bot. Tam si lidi umí užívat života. Nekazit si zbytečně náladu kvůli frontě nebo přeplněnýmu MHD. Jeli jsme na ohňostroj, což se zřejmě rozhodlo udělat celé obyvatelstvo Valencie, v tramvaji bylo asi tak dvakrát víc lidí, než je maximální počet, stejně se nikdo nevztekal a netvářil tak, jak se tváří lidi v Praze v metru před 8. hodinou ráno. Navíc si z vyschlý řeky udělali park...ne silnici nebo obchodní centra, ale nejhezčí x kilometrů dlouhej park. Už jen to, že slaví měsíc svátek, který ani pořádně nikdo neví proč, ale vyzdobí kvůli tomu všechny ulice, ohňostroje a další party programy skoro každý den. Sen. Už aby bylo aspoň teplo tady když už nic.


Vánoce v Jičíně

31. prosince 2017 v 16:16 | M.
Jak moc Vánoce nemusím, spíš nesnáším - davy a shon v obchodních centrech, hraní si na šťastnou rodinku atd. - tak projít se po vánočně vyzdobeným Jičíně když sněží, je kouzelný. Není nad to vypadnout z Prahy a užít si aspoň trochu pohody a klidu.

 
 

Reklama